Google’ın sürücüsüz otomobili kaza yaptı!

 

ABC15 kanalı tarafından sağlanan videolar ve Fox 10 Phoenix’in Twitter hesabındaki fotoğraflara göre, Google’ın ana şirketi Alphabet’e ait olan Waymo markalı bir Chrysler Pacifica, ağır hasar aldığı bir kazaya karıştı.

ABC15, bir Honda sedan’ın bir başka araca çarpmamak için direksiyonu kırdığını ve Chandler Bulvarı’nda gelen trafiğin içerisine dalarak Waymo aracına çarptığı söyleniyor. Bir polis sözcüsü, Waymo aracının kaza sırasında otonom sürüş modunda olduğunu ve operatörün sadece küçük yaralarla kurtulduğunu söyledi. Bir Chandler polis dedektifinin Phoenix New Times’a söylediğine göre de Waymo kazada suçlu değildi.

Bu kaza, bu yıl içerisinde gerçekleşen ikinci otonom araba kazası olarak karşımıza çıkıyor. Mart ayında da otonom sürüş modunda çalışan bir Uber arabası, Tempe’de bir kaza yapmış ve kaza, bir kişinin ölümü ile sonuçlanmıştı. Bu olay, kamusal yollarda çalışan bir otonom arabanın karıştığı ilk ölümlü kaza idi ve olayın kısa süre sonrasında Uber, otonom sürüş testlerini durdurmuştu.

Bu yazıyı paylaş:

canavar Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir