Çerçevesiz tasarımda sınırları zorlamak: %91 ekran kasa oranı!

MWC 2018 (Dünya Mobil Kongresi)’ de tasarımı ve inovatif gelişmeleriyle dikkatleri en çok üzerine çekmeyi başaran telefon oldu “Vivo Apex”. Vivo aynı zamanda bu telefonu konsept olmaktan çıkarıp yılın dördüncü yarısında nihai tüketiciye sunacağını da bildirdi.

Piyasadaki en hayranlık verici Android akıllı telefonlardan olacak APEX, biliyorsunuz ince çerçeveleri gövdesine entegre edilen kamerasıyla kazanıyor. Ön kamerası ön yüzünde değil üzerinde yer alan telefon, saklanabilir, kullanım esnasında sonradan açılan bu kamerayla ekran gövde konusunda sınırları zorluyor. Bu oran tamı tamına %91.

İlkleri bünyesinde barındıran bu telefonun bir diğer dikkat çeken ve aynı zamanda büyük kullanım kolaylığı sağlayacağını düşündüğümüz ekrana entegte parmak izi okuyucusu. Teknik özellikleri de güçlü olan telefon 5.99 inç OLED ekrana sahip. Gücünü ise Snapdragon 845‘ den alacak. Ram miktarı ise hâlâ net değil.

Kamerasında da SUPER HDR adını verdiği teknoloji ile kullanıcılara bir çok yeniliği de getiriyor. Vivo’ nun söylediğine göre bu mod; 14 farklı pozlama ile 12 farklı fotoğrafı tek fotoğraf çekişte kaydedebiliyor. Bu da daha keskin ve daha doygun fotoğraf çıktısı almaya yarıyor.

Bu yazıyı paylaş:

Veli Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir